Ta kuchnia powinna znaleźć się w podręczniku ułatwiania sobie życia. I jeszcze w drugim: urządzania małych wnętrz, w specjalnym rozdziale dla wielbicieli różnych kolekcji, które trzeba gdzieś upchnąć.

Dlaczego w tym pierwszym? Ano, czasem (niektórych bardzo często) nachodzi nas chęć wprowadzenia w swoich mieszkaniach, domach zmian mniej lub bardziej drastycznych. Chcemy wejść do swojej kuchni i powiedzieć: o, wygląda inaczej!
Ale kto lubi bałagan remontowy, kto lubi wydawać ciężko zarobione dutki na nieustanne przeróbki, zamiast np. na czekoladę? ;D
Więc trzeba urządzić się tak, żeby można było zmieniać bez bólu, łatwo i przyjemnie, a jednak widocznie dla oka. Czyli trzeba zadbać o solidną bazę.

Jaki to problem przemalować drewniane krzesło i jaki to koszt? Niewielki, prawda?
Warto o tym pomyśleć, zanim kupi się krzesła, z którymi za trzy lata niewiele będzie można zrobić, bo są np. z plastiku...
Jaki to problem kupić w Biedronce ładną puszkę i trzymać w niej herbatę, na wierzchu, bo w małej kuchni mało miejsca w szafkach. A jak fajnie wygląda stojący obok stary wielki słój z ozdobnym zamknięciem (robimy je sami, z papieru i tasiemki...) wypełniony owsianymi ciasteczkami.

No i: jaki to problem MYŚLEĆ w 3D? ;)
To już dotyczy drugiego podręcznika. W małej kuchni nie można myśleć tylko o tym gdzie i co ustawimy na podłodze. Od razu należy rozplanować to, co znajdzie się na ścianach, a co nie może nam przeszkadzać w gotowaniu i jedzeniu, ma za to ułatwiać pomieszczenie wszystkiego, co trzeba schować i wyeksponowanie wszystkiego, czym chcemy cieszyć oko.

I ta kuchnia, imho, to właśnie takie wnętrze: niewielkie, ale dobrze rozplanowane, urządzone tak, żeby łatwo je można było odmienić kolorystycznie, umiejętnie chowające wszystkie niezbędne, ale niezbyt urodziwe sprzęty oraz eksponujące miły dla oka zbiór porcelany, puszek i kilku bibelotów plus KSIĄŻKI.

To, co mi się w tej kuchni też podoba, to zestawienie tradycyjnego z nowoczesnym.
Wysokie wnętrze w kamienicy i wspaniałe okna aż się proszą o ciepłe drewno, szeroką boazerię, rustykalny stół i krzesła...
A, żeby nie było tak dosłownie mamy nowoczesne, proste szafki i okap, a krzesła dostały szalony kolor, jest też kilka zabawnych wzorzystych akcentów.

Aż się nie chce wierzyć, że ta kuchnia to biel, drewno i stal oraz zieleń, prawda?
Cała reszta jest "ruchoma", krzesła zresztą też przemalowałabym na zupełnie inny kolor.

Jedyne, czego w tej kuchni nie lubię, to sufitowa lampa.
No i, oczywiście, wolałabym kuchnię większą, ale to już zupełnie inna bajka :)

Paleta kolorystyczna:


Chcesz podobną kuchnię?
Źródło: housevaganza.com


Pozdrawiam po przerwie,
Wasza fu :)


12 komentarzy

 1. :) ładna i śliczny stół proponujesz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)
   Chciałam jakiś stary, do renowacji, taki z urokiem, patyną...
   Ale te zdjęcia staroci na Allegro. Obrzydlistwo :( Znaczy tła...

   Usuń
 2. bardzo ładna ta kuchnia!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się ta kuchnia. Właśnie myślę o czymś takim u siebie. Moja kuchnia może nie jest mała, ale za to nieustawna, bo masz aż troje drzwi i okno. Bardzo fajnie to opisałaś, to do mnie przemawia ;-)
  A w ogóle to bardzo cieszę się, że trafiłam na Twojego bloga. Jestem również miłośniczką białych kuchni i znalazłam u Ciebie wiele inspiracji.
  Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć i czołem, Manitou :)
   Cieszę się, że się na mnie i moim blogu poznałaś ;DDD hahaha :D
   To chyba przedweekendowa głupawka.

   Czasem nieustawność to wyzwanie, które nas zmusza do innego myślenia, szukania rozwiązań, które by do głowy nie przyszły, gdyby było idealnie.
   W końcu osiągamy idealne w danych okolicznościach ustawienie i wtedy inni mówią: że też na to nie wpadłam!
   Ano, bo nie było takiej motywacji do kombinowania :)
   Zatem trzymam kciuki za Twoje idealne ustawienie ;)

   Usuń
 4. a ja byłam przekonana, że to Twoja kuchnia:)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdjęcie pierwsze i drugie dodaję do swojego folderu ze zdjęciami wymarzonego domu! Ha!
  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie :)
   Jeszcze powiedz, że masz ten folder spuchnięty i od roku myślisz o tym, że trzeba go uporządkować, to podam Ci rękę i postawię kawę oraz mów mi "siostro"! ;D

   Usuń
  2. No to mogę Ci mówić siostro! :D
   Teraz właśnie wypatrzyłam na zdjęciach ZIELONE KRZESŁA!!!
   Gdzieś tam, przy którymś poście, pisałam Ci, że mam do wymalowania stare krzesło! Kompletnie nie pamiętam gdzie to pisałam. W każdym razie krzesło (a nawet dwa, bo znalazłam jeszcze staaaaree krzesełko dziecinne mojego wybranka!) pomalowałam dokładnie na taki kolor jak krzesła w tej kuchni! Bardzo fajnie to wygląda :)

   Usuń
  3. Pamiętam, pamiętam, że mówiłaś!
   Wiesz, akurat po Tobie spodziewałam się, że genialnie wybierzesz kolor! :)

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Instagram